PAWEL’S CHILDREN’S Z USA DLA DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W LEGNICY

21 maja 2022

Pawel's Children to fundacja non-profit w USA, której celem jest zbieranie funduszy na edukację potrzebujących dzieci za granicą.

Pawel's Children jako fundacja nie ponosi kosztów działalności, więc 100% darowizn, trafia bezpośrednio do szkół kształcących i opiekujących się dziećmi w potrzebie.

Dlaczego PAWEL’s CHILDRENS ?
Paweł urodził się w Legnicy, jako małe dziecko wyjechał z rodzicami do USA, gdzie wyrósł na bardzo mądrego i wrażliwego chłopaka. Szczególnie bolała go krzywda dzieci. Był wolontariuszem w ośrodkach dla dzieci niepełnosprawnych. Niestety ten młody i dobry człowiek zmarł, ale na cześć Pawła, jego mama – Monika Sywak - utworzyła fundację PAWEL’S CHILDREN’S . Fundacja rozpoczęła swoją działalność w roku 2014 od wspierania szkoły Abhaneri w Radżastanie w Indiach. Dzięki zaangażowaniu Moniki oraz przyjaciół została tam wybudowana szkoła, wyposażone sale lekcyjne, dostarczone materiały edukacyjne potrzebne dzieciom. Fundacja sprawiła, że każde dziecko z wioski może sobie pozwolić na uczęszczanie do szkoły, co z kolei w przyszłości pozwoli dzieciom spełniać marzenia.
Obecnie serce Fundacji kieruje się do dzieci z Ukrainy, zmuszonych do opuszczenia swoich domów przez wojnę. PAWEL’S CHILDREN’S wspierają Szkołę Podstawową Nr 1 w Legnicy, w której uczą się dzieci ukraińskich uchodźców.

„JEDYNKA” ma szczególne miejsce w sercu Moniki, ponieważ jako dziecko uczęszczała ona do SP nr 1. Natomiast mama Moniki – Krystyna Gorbal -przepracowała w JEDYNCE 30 lat. Przyjaciółka z dzieciństwa, Agata jest nauczycielką tej szkoły. Obecnie również ciocia i kuzynka Pawła tam pracują. Babcia Pawła ze strony ojca też pracowała w „Jedynce” przez wiele lat.

Celem fundacji jest zapewnienie ciepłych posiłków dla ukraińskich dzieci, które przyjęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy.
Ponieważ darczyńcy w USA okazali się niezwykle wrażliwi i hojni, kwota zebrana przez Fundację pozwoliła także zrefundować dzieciom uchodźców uczęszczających do SP1 wyjazdy na wycieczki, wyjścia do kina, aby dzieci mogły uczestniczyć w życiu szkoły i zapomnieć choć na chwilę o trwającym w ich kraju koszmarze.

Do działalności Fundacji PAWELS’s CHILDREN’s szybko dołączyła inna – KICK FOR NICK – dostarczając do SP1 w Legnicy kilkadziesiąt piłek ,,do nogi”, odzież i sprzęt sportowy.

Fundację postanowił wspierać też inny, wspaniały nastolatek AIDEN SOPER. Aidan współpracuje z Pawel's Children Inc .
Zbiórki zorganizowane przez Fundację i wielkie serca członków Fundacji PAWEL’s CHILDREN’S osiągnęły tak duże rozmiary, że obecnie, oprócz dzieci z Ukrainy, korzystają z pomocy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Legnicy, potrzebujące wsparcia materialnego.

PAWEL’S CHILDREN’S, KICK FOR NICK, AIDEN SOPER – DZIĘKUJEMY!

• Powiększ zdjęcie Podziękowania od dzieci ukraińskich

Podziękowania od dzieci ukraińskich

• Powiększ zdjęcie Podziękowania od dzieci ukraińskich

Podziękowania od dzieci ukraińskich