PROJEKT BOHATERON

29 września 2021

Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Dlaczego BohaterON?

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa proj ektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania” (https://bohateron.pl/o-nas/o-akcji/ dostęp 30. 09. 2021, godz. 19.14).

W naszej szkole w październiku w klasach VII-VIII odbędą się, w ramach zajęć z historii, lekcje upamiętniające Powstanie Warszawskie i jego Bohaterów.

W październiku w naszej Szkole klasy VII i VIII realizowały projekt BohaterON. Uczniowie zdobywali wiedzę na temat powstania warszawskiego i jego Bohaterów, oglądali przygotowane przez Organizatorów filmiki i stworzyli infografiki na temat powstania warszawskiego.

„BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc” (źródło: https://bohateron.pl/o-nas/o-akcji/ dostęp o 17.52).

• Powiększ zdjęcie BohaterON

BohaterON