LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Informacja o programie

Laboratoria Przyszłości – największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce! Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie pojawi się we wszystkich polskich szkołach już niedługo. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

Artykuły

Przejdź do - NAPRAWIAMY ODZIEŻ

NAPRAWIAMY ODZIEŻ

 Z pewnością nieraz zdarzyło się nam, że  trzeba było samodzielnie naprawić ubranie – zszyć rozprutą koszulkę czy przyszyć oderwany guzik. 

18 czerwca 2024
Czytaj więcej o: NAPRAWIAMY ODZIEŻ

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Przejdź do -  INFOGRAFIKA NA TEMAT " KULTURA POLSKIEGO OŚWIECENIA"

INFOGRAFIKA NA TEMAT " KULTURA POLSKIEGO OŚWIECENIA"

Klasa 6 a na lekcji historii przygotowała infografiki do lekcji „Kultura polskiego oświecenia”. 

15 czerwca 2024
Czytaj więcej o: INFOGRAFIKA NA TEMAT " KULTURA POLSKIEGO OŚWIECENIA"

Galeria

  • Powiększ zdjęcie logo Laboratoria Przyszłości

    logo Laboratoria Przyszłości