II MIĘDZYSZKOLNA DEBATA: "TRUDNA DECYCJA - WYBÓR SZKOŁY, ZAWODU, A RYNEK PRACY"

27 marca 2024

22 marca 2024 r. przedstawicielki naszej szkoły, pod opieką  pani Anny Biszczak brały udział w II Międzyszkolnej Debacie „Trudna decyzja – wybór szkoły, zawodu, a rynek pracy”, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9 w Legnicy.

Reprezentowały nas uczennice z kl. 8a: Laura Kuczyńska Victoria Brzezińska, Amelia Stanikowska.

Uczennice przygotowały prezentację o Hodowcy owadów ????????????.

W debacie wzięli także udział mówcy z innych szkół podstawowych i ponadpodstawowych tj. SP-1, SP-4, SP-16, SP-18, SP-19, ZSI, ZSS, CKZiU, ZSTiO, VII LO, ZSB, ZSEM, WSŚ im. Zawiszy Czarnego oraz gospodarze.

Swoje stanowiska przedstawili również goście i przedstawiciele: Urzędu Miasta, Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doskonalenia Nauczycieli, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej, działu HR Mercedes-Benz, Grupy PreZero w Polsce, Wydziału Rekrutacji i Budowania Wizerunku Pracodawcy w KGHM Polska Miedź S.A. oraz wyższych szkół: Politechniki Wrocławskiej - filia w Legnicy i Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

Dyskutowano o wyborach życiowych i zawodach przyszłości m.in.: Czym należy kierować się przy wyborze szkoły i zawodu? Jaki wpływ na wybór zawodu mają zainteresowania? Czy w przyszłości wystarczy mieć jeden zawód? Jak automatyzacja zmienia rynek pracy?

Ożywiona atmosfera debaty utwierdziła wszystkich w tym, że dialog, komunikacja, możliwość zaprezentowania własnego stanowiska oraz podzielenia się doświadczeniem może stać się skarbnicą wiedzy i dawać radość z rozmowy z drugim człowiekiem.

• Powiększ zdjęcie  II Międzyszkolna Debata „Trudna decyzja – wybór szkoły, zawodu, a rynek pracy”