NIE PIJĘ, NIE PALĘ, NIE BIORĘ - DBAM O ZDROWIE

17 kwietnia 2024

"Nie piję, nie palę, nie biorę- dbam o zdrowie "

Zajęcia przeciwdziałające uzależnieniom

prowadzone przez pedagoga specjalnego pana Dariusza Kantora

Cel zajęć:
• kształcenie postawy asertywnego odmawiania,
• tworzenie i odbieranie pozytywnego obrazu siebie,
• uczenie porozumiewania się,
• wyrabianie w sobie nawyku zdrowego stylu życia.
Zajęcia odbywają się w ramach realizacji szkolnego programu profilaktycznego ,,Nie piję, nie palę, nie biorę- dbam o zdrowie ". Na realizację programu otrzymaliśmy fundusze z Urzędu Miasta. Czeka nas jeszcze wiele atrakcji.
Analizując efekty pracy uczniów warto pochylić się nad wieloma stwierdzeniami i nawet je poniżej zacytować:
„Jest o wiele więcej innych rzeczy, które można zrobić (...) wystarczy (...) stosować się do zasad, które samemu się ustaliło”.
„Zamiast wydawać pieniądze na alkohol i papierosy, zbieraj na pasje i marzenia”.
„Kolegę lub koleżankę można przekonać, żeby nie nadużywał telefonu, zachęcając do wyjścia na dwór, na rower …”.
„Nawet lekarz ci przyzna, że palenie to trucizna”.
„Alkohol nas oszukuje i tylko on na tym zyskuje”.
„Plusy z ograniczania używania telefonu: lepszy wzrok, więcej czasu oszczędzonego …”.
„(…) Jakbym przekonał osobę, żeby nie brała używek? (…) Pokazałbym rozwiązania, żeby uciec od tego, np. sport, filmy, gry”.

• Powiększ zdjęcie Nie piję, nie palę, nie biorę- dbam o zdrowie

Nie piję, nie palę, nie biorę- dbam o zdrowie