22 KWIETNIA - DZIEŃ ZIEMI

24 kwietnia 2024

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska.

Wszyscy używamy tego, co daje nam nasza planeta: wody, powietrza, roślin, lasów. Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego wszyscy musimy troszczyć się o środowisko naturalne. Ta idea, od wielu lat łączy ludzi na całym świecie, niezależnie od narodowości, wyznania, wieku czy innych różnicujących kategorii. Dlatego Dzień Ziemi w naszej szkole trwa cały rok. Mówiliśmy m.in. o różnorodności biologicznej, wpływie plastiku na środowisko, zanieczyszczeniu powietrza i wody, dyskutowaliśmy o sposobach ochrony ożywionych i nieożywionych elementów przyrody. Wykonaliśmy wiele plakatów, infografik na te tematy.

Planeta kontra tworzywa sztuczne” to tegoroczne hasło Dnia Ziemi. Pamiętaj więc co może zrobić każdy z nas codziennie:

• zakupy pakuj we własną torbę wielokrotnego użytku;

• używaj bidonu na wodę;

• napoje pij z własnego kubka;

• nie korzystaj z torebek foliowych;

• jedzenie do szkoły zabieraj w pudełkach wielokrotnego użytku – „śniadaniówkach”;

• zrezygnuj z plastikowych słomek i sztućców;

• w miarę możliwości nie kupuj odzieży wykonanej ze sztucznych materiałów (poliester, nylon, itp.).

Pamiętaj! Nasza planeta to Twój dom!

Maria Piotrowska

• Powiększ zdjęcie Dzień Ziemi