UROCZYSTE UKOŃCZENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ PRZEZ KLASY 8

22 czerwca 2024

W czwartek 20. 06. 2024 r. o godz. 13.30 w sali gimnastycznej odbyło się pożegnanie klas ósmych. Apel przygotowali (z pomocą wychowawczyń :)) i poprowadzili uczniowie klas siódmych – Grzogorz Matyszewski-Margol i Filip Dados z kl. 7 b, a także Amelia Miś oraz Sara Kwok z kl. 7a.

Absolwenci uroczyście ślubowali dbać o dobre imię szkoły w nowych placówkach oraz pamiętać o swoich nauczycielach. Nie zabrakło też słów podziękowania wypowiedzianych przez przedstawicielki ósmoklasistów, skierowanych do Dyrekcji szkoły, Wychowawców, Nauczycieli i Rodziców.
Podczas uroczystego apelu wręczono podziękowania dla rodziców, którzy wspierali wychowawców i szkołę przez lata edukacji ich dzieci. Odebrały je p. Katarzyna Humeniuk, mama Norberta z kl. 8 b oraz p. Justyna Kobiera, mama Wiktorii z kl. 8 a.

Uhonorowano też najlepszego ucznia. Został nim Dominik Kiesz z kl. 8 a. Wręczono również pamiątkowe dyplomy dla Super Przymusów roku szkolnego 2023/ 2024. Otrzymali je: Dominik Kiesz z kl. 8 a za najlepsze wyniki w nauce, Norbert Humeniuk z kl. 8 b za wolontariat oraz Danylo Yatseniak z kl. 8 a za najlepsze zachowanie.
Na koniec klasa 1 a zaśpiewała „Piosenkę turystyczną”. Akompaniowały im Wiktoria Jazłowiecka z 5 a i Ola Chrzanowska z 6 a pod opieką pana pedagoga specjalnego Dariusza Kontora. Absolwenci z życzeniami „sięgania gwiazd” rozeszli się do swoich sal na dalszą część uroczystości.

Klasa 8 b pod kierunkiem wychowawcy, pani Agnieszki Guszpit i przy pomocy rodziców, przygotowała podziękowanie i poczęstunek dla Dyrekcji szkoły oraz wszystkich uczących ich nauczycieli. Każdy nauczyciel usłyszał miłe słowa wdzięczności, otrzymał pisemne podziękowanie i piękną różę. Był to bardzo wzruszający gest ze strony uczniów, który zostanie na długo zapamiętany przez grono pedagogiczne.